За нас

Пекинг Суперласер технологија Co., Ltd.

Ние сме дизајнерско студио кое верува во моќта на одличниот дизајн.

Основана

Нашата компанија е основана во 2010 година,и стана еден од најнапредните производители наphото-електронска медицинска индустрија за убавина.

Моќ

Фабриката за суперласери се наоѓа во Пекинг, има 3000 квадратни метри стандардизирана производствена фабрика, со напредна линија за меѓународен процес на производство.

Извезено

Нејзините производи се извезуваат во Европа, Латинска Америка, Југоисточна Азија, Блискиот Исток, САД, Канада и други региони и земји.

За нас

Beijing Superlaser Technology Co., Ltd. е професионален производител на медицинска и опрема за убавина кој интегрира истражување и развој, производство, продажба и сервис.Од своето основање во 2010 година. Фабриката за суперласери е посветена на истражување и развој на биомедицинска, фотоелектрична технологија, технологија за контрола и друга врвна професионална медицинска ласерска дерматолошка опрема и стана еден од најнапредните производители на фото-електронска медицинска убавина индустријата.

Квалитет
%
Афтермаркет
%

Благодарение на својата силна научно-истражувачка сила, Superlaser воведе напредна ласерска технологија за убавина од Соединетите Американски Држави и соработуваше со универзитети и професионални истражувачки институции дома и во странство за да развие и произведе серија производи, вклучувајќи ја и линијата производи за отстранување на влакна со диоден ласер, Q вклучен ласер NDYAG, фракционен CO2 ласер, машини за слабеење Em-sculpt и Cryolipolysis, машини за дотерување на лицето HIFU, пулсен ласер со долг 1064 nm, IPL SHR, PDT ласер за е-светло итн.

за-нас (2)

Фабриката за суперласери се наоѓа во Пекинг, поседува 3000 квадратни метри стандардизирана производствена фабрика, со напредна меѓународна производствена линија, опремена со исклучителен персонал за истражување и развој, техничари и дизајнери, користејќи напредна опрема за откривање, како што се осцилоскоп, спектрометар, ласерски мерач на енергија, мерачот на вибрации, итн., строго го контролира секој процес, со цел да им обезбеди на клиентите сеопфатна, висококвалитетна ефикасна услуга за професионален квалитет.

Во областа на медицинската козметологија, Superlaser е фаворизиран од домашните и странските клиенти на пазарот и високо пофален од колегите во областа на стилот на производот, квалитетот, цената со сеопфатни предности за да се постигнат одлични перформанси на трошоците, така што претпријатието направи стабилно и здраво развој во жестоката пазарна конкуренција.Производите на компанијата се широко користени во одделот за дерматологија, пластична хирургија и големи и средни козметички салони, центри за слабеење дома и во странство.Нејзините производи се извезуваат во Европа, Латинска Америка, Југоисточна Азија, Блискиот Исток, САД, Канада и други региони и земји.

Слики на компанијата

Нашиот тим за продажба

за-нас (3)

Нашата работилница

за-нас (4)

Нашата производна линија

за-нас (6)

Нашиот магацин

за-нас (7)

Пакување

за-нас (8)

Линија за склопување

за-нас (9)