• DPL (Dye Pulse Light) Makinë për përtëritjen e lëkurës me foton me laser

  DPL (Dye Pulse Light) Makinë për përtëritjen e lëkurës me foton me laser

  DPL (Dye Pulse Light), një teknologji e re e dritës me spektër të ngushtë, zgjidh shpejt dhe me efikasitet problemet e pigmentimit të fytyrës dhe telangjiektazisë (fytyra e kuqe).Për shkak se efekti kurativ është dukshëm përtej përtëritjes së fotografive dhe cikli i trajtimit është shkurtuar ndjeshëm, ai ka një rëndësi epokale në fushën e teknologjisë optike të përtëritjes së lëkurës kozmetike.Dallimi midis DPL dhe IPL? 1.IPL: Përdorimi i dritës pulsuese intensive me spektër të gjerë 400-1200 nm për tr...
 • Makinë bukurie shumëfunksionale me teknologji të avancuara IPL&RF,Nd: Yag Laser

  Makinë bukurie shumëfunksionale me teknologji të avancuara IPL&RF,Nd: Yag Laser

  Përshkrimi i produktit Multifunksional Elight IPL RF Nd Yag Laser Përhershëm SHR OPT Salloni Pajisje për përtëritje të lëkurës Makinë bukurie për heqjen e qimeve Karakteristika kryesore 1. Makinë e re shumëfunksionale bukurie me teknologji të avancuara (IPL&RF, Nd: Yag Laser), ekran me dyshim operativ. Mund të bëni Elight / RF bipolar (ky funksion mbështet trajtimin OEM/ODM) dhe trajtimin me lazer për klientin në të njëjtën kohë në 1 makinë për të kursyer kohë dhe kosto. 2. Miraton OPT-në më të re (teknologjinë Optimal Pulse...
 • Makina kozmetike me lazer IPL për heqjen e qimeve SHR OPT.Kontaktoni Nancy!

  Makina kozmetike me lazer IPL për heqjen e qimeve SHR OPT.Kontaktoni Nancy!

  WhatApp: http://wa.me/8618710146963   MOB/WhatsApp/Zalo: +86 18710146963   MOB/Whatsapp/Zalo/line:+18710146963   E-MAIL: nancy@superlaser.com.cn   Facebook : https://www.facebook.com/alble.zhu/  
 • Çmimi i fabrikës kujdesi pa dhimbje për lëkurën e përhershme opt shr përtëritje e lëkurës me lazer me lazer Makinë Pigment Freckle dpl për heqjen e qimeve ipl

  Çmimi i fabrikës kujdesi pa dhimbje për lëkurën e përhershme opt shr përtëritje e lëkurës me lazer me lazer Makinë Pigment Freckle dpl për heqjen e qimeve ipl

  DPL (Dye Pulse Light), një teknologji e re e dritës me spektër të ngushtë, zgjidh shpejt dhe me efikasitet problemet e pigmentimit të fytyrës dhe telangjiektazisë (fytyra e kuqe).Për shkak se efekti kurativ është dukshëm përtej përtëritjes së fotografive dhe cikli i trajtimit është shkurtuar ndjeshëm, ai ka një rëndësi epokale në fushën e teknologjisë optike të përtëritjes së lëkurës kozmetike.Dallimi midis DPL dhe IPL? 1.IPL: Përdorimi i dritës pulsuese intensive me spektër të gjerë 400-1200 nm për të trajtuar sup...
 • Makinë lazer DPL IPL për përtëritje të lëkurës për heqjen e akneve për heqjen e qimeve me lazer Makina lazer fraksionale IPL

  Makinë lazer DPL IPL për përtëritje të lëkurës për heqjen e akneve për heqjen e qimeve me lazer Makina lazer fraksionale IPL

  Çfarë është Teknologjia Fraksionale IPL?Teknologjia IPL fraksionale përdor shpërthime të pjesshme të energjisë për të siguruar që lëkura të shërohet më shpejt duke dhënë rezultate më të mira se sistemet tradicionale IPL.Energjia e dritës intensive shpërndahet në pikat e nxehta duke lënë hapësirë ​​për rigjenerimin e indeve.IPL fraksionale jep rezultate efikase për plakjen, linjat e imëta dhe rrudhat, dëmtimin nga dielli, poret e hapura, skuqjen e lëkurës dhe rosacea, si dhe puçrrat dhe dhëmbjet.Funksioni: Extrao...
 • Photon Cosmetics Makinë lazer me lazer me dritë pulsuese intensive IPL

  Photon Cosmetics Makinë lazer me lazer me dritë pulsuese intensive IPL

  Makina me lazer Photon Cosmetics njihet gjithashtu si drita intensive pulsuese, ose IPL në anglisht, e cila është një dritë e dukshme me spektër të gjerë.Fotorinovimi ipl bazohet gjithashtu në parimin e veprimit fototermik selektiv.Drita me gjatësi vale më të gjatë në daljen e dritës së fortë pulsuese mund të depërtojë në indet më të thella të lëkurës për të prodhuar efekte fototermale dhe fotokimike, të riorganizojë dhe rigjenerojë fibrat e kolagjenit dhe fibrat elastike të lëkurës, të rivendosë elasticitetin dhe të arrijë rininë. .
 • Pajisja e terapisë vaskulare me lazer me diodë 980 nm

  Pajisja e terapisë vaskulare me lazer me diodë 980 nm

  Madhësi unike me 9 pika të përshtatshme për trajtime të ndryshme për heqjen e venave me lazer

  *Fibra optike lazer me diodë 980nm 15W

  *Kokë origjinale amerikane e importuar

  *Rezultate të qëndrueshme të pasqyrës së prodhimit

 • Indikacionet dhe funksionimi i pajisjeve të bukurisë lazer me puls të gjatë 1064 nm

  Indikacionet dhe funksionimi i pajisjeve të bukurisë lazer me puls të gjatë 1064 nm

  Indikacionet dhe funksionimi i pajisjeve të bukurisë me lazer me puls të gjatë 1064 nm Simptoma klinike të synuara: ◆ Heqja e qimeve të të gjitha llojeve të lëkurës—për lëkurë të zezë dhe lëkurë pas diellit (pa vitiligo artificiale), veçanërisht e përshtatshme për racat aziatike;◆Anormalitete vaskulare-telangjiektazi, njollat ​​e verës portuale;◆Variçet e ekstremiteteve të poshtme me diametër më të vogël se 3 mm;◆Përtëritje e lëkurës dhe heqja e rrudhave—Lazeri aktualisht depërtues i thellë dhe rinovues (gjatësia vale 1064 nm).Aftësitë operative 1) Unë...
 • Lazeri i dioksidit të karbonit dhe trajtimi i sëmundjeve vaskulare të lëkurës

  Lazeri i dioksidit të karbonit dhe trajtimi i sëmundjeve vaskulare të lëkurës

  Roli kryesor i lazerit me dioksid karboni dhe trajtimi i sëmundjeve Është një lazer gazi me gjatësi vale 10.6μm.Mund të avullojë indet për të arritur qëllimin e trajtimit.Trajtimi kryesor: sëmundjet vaskulare të lëkurës, sëmundjet e pigmentuara të lëkurës, tumoret malinje, tumoret beninje ose cistat, keratoza, hiperplazia dhe sëmundje të tjera të lëkurës, etj. angiofibroma, angiokeratoma etj 2. Lëkura e pigmentuar di...
 • Lazer dhe burim drite i makinerisë për heqjen e qimeve me lazer Impuls i gjatë Nd: Dritë pulsuese me lazer YAG

  Lazer dhe burim drite i makinerisë për heqjen e qimeve me lazer Impuls i gjatë Nd: Dritë pulsuese me lazer YAG

  Lazeri dhe burimi i dritës i makinës për heqjen e qimeve me lazer Kur përdorni parimin e "fotopirolizës selektive" për heqjen e qimeve me lazer, gjatësia e valës së lazerit dhe gjerësia e pulsit duhet të sigurojnë që lazeri të godasë folikulat e qimeve pa dëmtuar indet ngjitur.Studimet klinike kanë treguar se sa më e gjatë të jetë gjatësia e valës, aq më i thellë depërtimi, aq më i vogël është shpërndarja, por aq më i dobët është përthithja e melaninës, kështu që energjia duhet të rritet, por nuk mund të dëmtojë epidermën;...
 • Makinë për trajtimin kozmetik të instrumentit fotodinamik të bukurisë PDT

  Makinë për trajtimin kozmetik të instrumentit fotodinamik të bukurisë PDT

  Masat paraprake për trajtimin me instrumente fotodinamike të bukurisë 1. Koha e rrezatimit të trajtimit, 20 deri në 40 minuta për trajtimin e bukurisë së fytyrës dhe gjumit, dhe 40 deri në 60 minuta për trajtimin nën-shëndetësor.2. Distanca më e mirë ndërmjet kokës së rrezatimit dhe vendit të trajtimit është rreth 3-5 cm.Nëse është shumë afër lëkurës, diapazoni i veprimit do të zbutet.3. Gjatë rrotullimit të kokës së rrezatimit, ajo duhet të rrotullohet 180 gradë sipas shenjës së treguar në bashkimin e rrezatimit ...
 • IPL Laser Multifunksional 3 në 1 Platformë Laserike Profesionale 808 Diodë Heqja e Qimeve me Laser IPL Skin Rejuvenation ND YAG Makinë për heqjen e tatuazheve

  IPL Laser Multifunksional 3 në 1 Platformë Laserike Profesionale 808 Diodë Heqja e Qimeve me Laser IPL Skin Rejuvenation ND YAG Makinë për heqjen e tatuazheve

  Kjo komerciale përdor platformë makine bukurie me lazer me shumë funksione 3 në 1 me 3 funksione: lazer për heqjen e qimeve 808 nm, lazer Q me ndërrim dhe heqjen e tatuazheve yag dhe lazer për përtëritje të lëkurës IPL.Kjo platformë mund të përdoret për të hequr qimet me dorezë 808 nm, për të bërë përtëritje të lëkurës me anë të dorezës IPL dhe për të hequr tatuazhin dhe pigmentin me dorezën Q me ndërrim dhe dorezë yag.